Tuve Trailrun

7 maj 2017

Resultat – Tuve Trailrun 2015

Dam Kort (13 / 13) Tid Efter
1. mia davenil tuve 52:51
  25:46 (25:46) 10:52 (36:38) 16:13 (52:51)
2. maria naddi Göteborg 55:11 +2:20
  25:51 (25:51) 11:31 (37:22) 17:49 (55:11)
3. Sara Nordenfelt Tolered-Utby Ol-klubb 55:40 +2:49
  26:13 (26:13) 12:07 (38:20) 17:20 (55:40)
4. Evelynn Nilsson Göteborg 1:05:14 +12:23
  27:25 (27:25) 18:13 (45:38) 19:36 (1:05:14)
5. Eleonor Wiberg Gerrebacka 1:05:15 +12:24
  27:25 (27:25) 18:03 (45:28) 19:47 (1:05:15)
6. Linda Persson Göteborg 1:12:50 +19:59
  26:45 (26:45) 22:51 (49:36) 23:14 (1:12:50)
7. heidi jensen Göteborg 1:14:18 +21:27
  27:34 (27:34) 23:28 (51:02) 23:16 (1:14:18)
8. Ann-Charlotte Kiborg Göteborg/ Tolered 1:17:02 +24:11
  27:52 (27:52) 24:26 (52:18) 24:44 (1:17:02)
9. AC Mellberg St1 Oilers 1:18:16 +25:25
  21:59 (21:59) 29:03 (51:02) 27:14 (1:18:16)
10. Åsa Hedlund Jonsered 1:18:55 +26:04
  37:33 (37:33) 19:02 (56:35) 22:20 (1:18:55)
11. Isa Pettersson Göteborg 1:27:27 +34:36
  32:17 (32:17) 28:45 (1:01:02) 26:25 (1:27:27)
12. Anna Kristiansson Torslanda 1:29:58 +37:07
  33:08 (33:08) 28:35 (1:01:43) 28:15 (1:29:58)
Dam Lång (25 / 25) Tid Efter
1. Susanne Nilsson Göteborg 1:15:21
  15:48 (15:48) 10:42 (26:30) 18:33 (45:03) 15:22 (1:00:25) 14:56 (1:15:21)
2. Linda Olsson - 1:27:07 +11:46
  19:14 (19:14) 12:13 (31:27) 21:27 (52:54) 16:42 (1:09:36) 17:31 (1:27:07)
3. maite creixell Göteborg 1:29:53 +14:32
  19:49 (19:49) 13:30 (33:19) 22:30 (55:49) 17:20 (1:13:09) 16:44 (1:29:53)
4. Tina Laaksonen - 1:29:58 +14:37
  19:15 (19:15) 12:14 (31:29) 22:17 (53:46) 18:19 (1:12:05) 17:53 (1:29:58)
5. Anna Rosengren Kungälvs OK 1:30:21 +15:00
  19:06 (19:06) 12:18 (31:24) 21:34 (52:58) 17:59 (1:10:57) 19:24 (1:30:21)
6. Jessica Carlsson Göteborg 1:34:19 +18:58
  21:13 (21:13) 13:05 (34:18) 22:59 (57:17) 17:53 (1:15:10) 19:09 (1:34:19)
7. Jessica Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 1:34:30 +19:09
  19:59 (19:59) 13:23 (33:22) 23:49 (57:11) 18:34 (1:15:45) 18:45 (1:34:30)
8. Jenny Lövsund Hisings Backa 1:35:34 +20:13
  21:15 (21:15) 13:45 (35:00) 23:16 (58:16) 18:27 (1:16:43) 18:51 (1:35:34)
9. Ann Novotny Göteborg 1:35:41 +20:20
  19:48 (19:48) 13:30 (33:18) 23:48 (57:06) 19:22 (1:16:28) 19:13 (1:35:41)
10. Cecilia Thelin St1 Oilers 1:36:21 +21:00
  20:41 (20:41) 13:28 (34:09) 23:42 (57:51) 19:00 (1:16:51) 19:30 (1:36:21)
11. Stina Brask Bilén Lonesome Runners 1:37:51 +22:30
  21:05 (21:05) 13:52 (34:57) 24:44 (59:41) 19:23 (1:19:04) 18:47 (1:37:51)
12. Linda Skog OK Reftele 1:38:15 +22:54
  20:40 (20:40) 13:28 (34:08) 24:00 (58:08) 19:26 (1:17:34) 20:41 (1:38:15)
13. carina johansson Göteborg 1:38:16 +22:55
  20:21 (20:21) 13:34 (33:55) 24:26 (58:21) 19:54 (1:18:15) 20:01 (1:38:16)
14. Karin Andersson Torslanda 1:40:23 +25:02
  21:12 (21:12) 14:09 (35:21) 24:23 (59:44) 20:16 (1:20:00) 20:23 (1:40:23)
15. Hanna Jadenius Proletären FF 1:40:25 +25:04
  21:50 (21:50) 14:37 (36:27) 24:58 (1:01:25) 19:25 (1:20:50) 19:35 (1:40:25)
16. Maria Augustsson - 1:40:34 +25:13
  21:50 (21:50) 14:35 (36:25) 25:03 (1:01:28) 19:25 (1:20:53) 19:41 (1:40:34)
17. Veronica Ronnebro Lindome 1:42:05 +26:44
  21:39 (21:39) 14:03 (35:42) 25:33 (1:01:15) 20:25 (1:21:40) 20:25 (1:42:05)
18. Jennie Spetz Göteborg 1:42:07 +26:46
  21:40 (21:40) 14:03 (35:43) 25:32 (1:01:15) 20:27 (1:21:42) 20:25 (1:42:07)
19. Helena Henriksson Göteborg 1:52:19 +36:58
  22:42 (22:42) 14:55 (37:37) 28:00 (1:05:37) 23:48 (1:29:25) 22:54 (1:52:19)
20. Nadja Virge Göteborg 1:52:21 +37:00
  22:44 (22:44) 14:56 (37:40) 27:59 (1:05:39) 23:49 (1:29:28) 22:53 (1:52:21)
21. Maria Poka C.U.H.K Cross Country 1:55:13 +39:52
  22:44 (22:44) 16:00 (38:44) 29:20 (1:08:04) 23:08 (1:31:12) 24:01 (1:55:13)
  Ilijana Majkic Göteborg Felst.
  36:58 (36:58) 16:58 (53:56) 30:07 (1:24:03) – (–) – (1:54:30)
Herr Kort (12 / 12) Tid Efter
1. Stefan Jacobsson Göteborg 45:43
  16:37 (16:37) 15:03 (31:40) 14:03 (45:43)
2. Stefan Söderlund Gerrebacka 51:21 +5:38
  – (–) – (36:20) 15:01 (51:21)
3. Daniel Lundgren MIT Tough Team 52:29 +6:46
  25:45 (25:45) 10:30 (36:15) 16:14 (52:29)
4. Kent Persson Göteborg 54:17 +8:34
  25:53 (25:53) 11:32 (37:25) 16:52 (54:17)
5. Ingemar Lindelund Göteborg 58:58 +13:15
  27:16 (27:16) 15:39 (42:55) 16:03 (58:58)
6. jan-erik porath TAIK 1:01:42 +15:59
  29:03 (29:03) 13:32 (42:35) 19:07 (1:01:42)
7. Jörgen Hedin Tolereds AIK 1:02:48 +17:05
  29:36 (29:36) 13:16 (42:52) 19:56 (1:02:48)
8. Per Kaatman IK Stern 1:02:53 +17:10
  27:15 (27:15) 17:38 (44:53) 18:00 (1:02:53)
9. Per Förstberg Västra Ämterviks IF 1:05:22 +19:39
  27:30 (27:30) 18:09 (45:39) 19:43 (1:05:22)
10. Anders Nilsson GOAT 1:09:33 +23:50
  30:17 (30:17) 18:52 (49:09) 20:24 (1:09:33)
11. Mikael Hicks Göteborg 1:14:14 +28:31
  – (–) – (52:29) 21:45 (1:14:14)
12. Lars Kristiansson Torslanda 1:29:42 +43:59
  33:02 (33:02) 28:42 (1:01:44) 27:58 (1:29:42)
Herr Lång (42 / 42) Tid Efter
1. Niklas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 1:05:53
  14:50 (14:50) 9:30 (24:20) 16:15 (40:35) 12:38 (53:13) 12:40 (1:05:53)
2. Ermias Tekie Solvikingarna - Löpklubb 1:05:59 +0:06
  14:50 (14:50) 9:30 (24:20) 16:19 (40:39) 12:35 (53:14) 12:45 (1:05:59)
3. Carl-Johan Skogh Säve SK 1:09:28 +3:35
  14:48 (14:48) 9:30 (24:18) 16:22 (40:40) 12:50 (53:30) 15:58 (1:09:28)
4. Björn Amfors Solvikingarna - Löpklubb 1:11:22 +5:29
  15:25 (15:25) 10:15 (25:40) 17:34 (43:14) 13:39 (56:53) 14:29 (1:11:22)
5. Lars Bern IK Stern 1:12:19 +6:26
  14:52 (14:52) 10:28 (25:20) 18:31 (43:51) 14:29 (58:20) 13:59 (1:12:19)
6. Anton Lord SOK Viljan 1:12:20 +6:27
  14:51 (14:51) 9:27 (24:18) 16:27 (40:45) 16:18 (57:03) 15:17 (1:12:20)
7. Jacob Vikström Falkenbergs OK 1:14:28 +8:35
  14:48 (14:48) 9:34 (24:22) 18:12 (42:34) 15:40 (58:14) 16:14 (1:14:28)
8. Denis Lynch Kilfinane AC 1:14:30 +8:37
  15:17 (15:17) 10:14 (25:31) 18:00 (43:31) 14:19 (57:50) 16:40 (1:14:30)
9. Rikard Weiler Tolereds AIK 1:14:44 +8:51
  15:51 (15:51) 10:40 (26:31) 18:34 (45:05) 15:17 (1:00:22) 14:22 (1:14:44)
10. Mattias Johnsson Benify 1:14:46 +8:53
  16:24 (16:24) 10:49 (27:13) 18:00 (45:13) 14:31 (59:44) 15:02 (1:14:46)
11. Alexander Berg Göteborg 1:16:08 +10:15
  15:42 (15:42) 10:44 (26:26) 19:16 (45:42) 15:12 (1:00:54) 15:14 (1:16:08)
12. Sten Thunberg Solvikingarna - Löpklubb 1:16:26 +10:33
  16:00 (16:00) 10:43 (26:43) 18:48 (45:31) 15:19 (1:00:50) 15:36 (1:16:26)
13. Robert Börjesson Lynx 1:17:42 +11:49
  16:16 (16:16) 10:56 (27:12) 19:19 (46:31) 15:49 (1:02:20) 15:22 (1:17:42)
14. Axel Lyckberg Proletären FF 1:18:08 +12:15
  18:04 (18:04) 11:15 (29:19) 19:02 (48:21) 14:33 (1:02:54) 15:14 (1:18:08)
15. Johan Enge Kalmar OK 1:18:11 +12:18
  18:03 (18:03) 11:18 (29:21) 19:02 (48:23) 14:34 (1:02:57) 15:14 (1:18:11)
16. John Öster Lonesome Runners 1:18:48 +12:55
  16:50 (16:50) 10:54 (27:44) 19:36 (47:20) 15:39 (1:02:59) 15:49 (1:18:48)
17. Johan Björk - 1:19:06 +13:13
  15:10 (15:10) 11:51 (27:01) 18:29 (45:30) 17:54 (1:03:24) 15:42 (1:19:06)
18. Dag Wetterholm Göteborgs SK 1:19:10 +13:17
  16:51 (16:51) 10:55 (27:46) 19:54 (47:40) 15:49 (1:03:29) 15:41 (1:19:10)
19. Patrik Sällström Pullovers 1:20:34 +14:41
  18:20 (18:20) 11:16 (29:36) 19:30 (49:06) 15:40 (1:04:46) 15:48 (1:20:34)
20. Nils Dennefors - 1:21:09 +15:16
  15:50 (15:50) 11:07 (26:57) 20:59 (47:56) 16:28 (1:04:24) 16:45 (1:21:09)
21. Niclas Johansson Göteborg 1:21:42 +15:49
  18:01 (18:01) 11:19 (29:20) 19:33 (48:53) 16:17 (1:05:10) 16:32 (1:21:42)
22. Magnus Erixon Mölndals AIK 1:22:22 +16:29
  18:31 (18:31) 11:33 (30:04) 20:17 (50:21) 15:49 (1:06:10) 16:12 (1:22:22)
23. Johan Svensson Moose Island Trail Runners 1:24:40 +18:47
  17:45 (17:45) 11:34 (29:19) 20:59 (50:18) 17:07 (1:07:25) 17:15 (1:24:40)
24. Johan Rönnblad BK Häcken 1:26:37 +20:44
  18:07 (18:07) 11:56 (30:03) 23:03 (53:06) 16:21 (1:09:27) 17:10 (1:26:37)
25. Claes Johansson Mölndals AIK 1:26:47 +20:54
  18:52 (18:52) 12:33 (31:25) 21:37 (53:02) 16:41 (1:09:43) 17:04 (1:26:47)
26. Erik Pettersson Kvillebäcken 1:29:39 +23:46
  19:41 (19:41) 12:47 (32:28) 22:52 (55:20) 17:26 (1:12:46) 16:53 (1:29:39)
27. Jörgen Sjöstedt MÅJEN 1:29:57 +24:04
  19:06 (19:06) 12:23 (31:29) 21:42 (53:11) 18:12 (1:11:23) 18:34 (1:29:57)
28. Anders Gustafsson Proletären FF 1:30:14 +24:21
  18:59 (18:59) 12:34 (31:33) 22:03 (53:36) 18:25 (1:12:01) 18:13 (1:30:14)
29. henrik Nordberg Pullovers 1:30:42 +24:49
  19:18 (19:18) 12:21 (31:39) 22:17 (53:56) 18:26 (1:12:22) 18:20 (1:30:42)
30. Linus Segerud Göteborg 1:30:50 +24:57
  18:56 (18:56) 12:40 (31:36) 22:55 (54:31) 18:57 (1:13:28) 17:22 (1:30:50)
31. Peter Szigeti Göteborg 1:33:45 +27:52
  21:41 (21:41) 13:42 (35:23) 22:54 (58:17) 18:07 (1:16:24) 17:21 (1:33:45)
32. Andreas Bilén Lonesome Runners 1:34:40 +28:47
  20:42 (20:42) 13:14 (33:56) 23:12 (57:08) 18:26 (1:15:34) 19:06 (1:34:40)
33. Roger Johansson Jänkänpää Göteborg 1:39:28 +33:35
  21:17 (21:17) 13:10 (34:27) 24:23 (58:50) 20:08 (1:18:58) 20:30 (1:39:28)
34. Jonas Rothén Tolered AIK 1:49:08 +43:15
  19:23 (19:23) 14:56 (34:19) 26:29 (1:00:48) 24:54 (1:25:42) 23:26 (1:49:08)
  Davor Plesko Rock n Run Utg.
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  Jim Laaksonen Göteborg Utg.
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  martin andersson GBG Utg.
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)

Skapad av MeOS 3.3.557 (RC1): 2016-02-28 18:47:23